Orust logotyp, vapen med en gul ekkrans och tre fiskar av arten långa som hänger på tork.
Mollösund och Mollön, foto.

Mollösund och Mollön

Uppleva och göra
Återställ
Visa kontaktuppgifter

Personal på Orusts bibliotek

Kontaktuppgifter till personal på bibliotek och Kulturhus.

Kultur- och Bibliotekchef: Rickard Wennerberg

e-post: rickard.wennerberg@orust.se
telefon: 0304-334253

Studiebibliotekarie i Henån: Eva Rengman

e-post: eva.rengman@orust.se
telefon: 0304-334372

Barnbibliotekarie i Henån: Maja Andersson

e-post: maja.andersson@orust.se
telefon: 0304-334346

Bibliotekarie i Henån : Hedvig-Christina Hell Carlsson

e-post: hedvig-christina.hellcarlsson@orust.se
telefon: 0304-334501

IT - och biblioteksassistent i Henån: Veronica Olsson

e-post: veronica.olsson@orust.se
telefon: 0304-334251

Biblioteksassistent i Henån: Jan Carlsson

e-post: jan.carlsson@orust.se
telefon: 0304-334209

Biblioteksassistent i Ellös bibliotek och Henåns skolbibliotek

: Victor Dahlgren

e-post: victor.dahlgren@orust.se
Ellös bibliotek telefon: 0304-334850
Henåns skolbibliotek telefon: 334350

Socialbibliotekarie: Johannes Berntsson

Tillträder tjänsten 2018-03-01

Bibliotekarie i Henån med ansvar för Orust Fröbibliotek: Rikard Wingård

e-post: rikard.wingard@orust.se
telefon:0304-334254

Bibliotekarie i Ellös och i Henåns skolbibliotek: Johanna Larsson

e-post: johanna.larsson@orust.se
Ellös bibliotek telefon: 0304-334850
Henåns skolbibliotek telefon: 334350

Bibliotekarie i Varekil: Annika Rusch

e-post: annika.rusch@orust.se
telefon: 0304-334950

Barn- och skolbibliotekarie i Svanesund: Linda Andersson

e-post: linda.andersson@orust.se
telefon: 0304-334750

Webb och vuxenverksamhet i Svanesund: Kerstin Nilsson

e-post: kerstin.nilsson@orust.se
telefon: 0304-334750

Biblioteksassistent på Gullholmens utlåningsstation: Berth Kullholm

e-post: henan.bibliotek@orust.se
telefon: 0304-334250

Kontaktperson för konsthallen i Kulturhuset Kajutan: Christer Blomqvist

e-post: orust.konstforening@gmail.com
telefon: 0705-925945

Relaterad information

Återställ
Hjälp oss bli bättre